Jaką biżuterię najlepiej wybrać dla dziecka?

Rodzice często kupują swoim pociechom biżuterię, choćby po to, by upamiętnić konkretne chwile i kamienie milowe w jego rozwoju. I chociaż nie zawsze przystrajanie dziecka w złote akcesoria jest wskazane, na pewno po latach tego rodzaju prezenty zaczynają nabierać drugiego życia, kiedy to dorosłe już latorośle odkrywają piękno oraz inne walory niegdyś kupionych przedmiotów

Jaką biżuterię najlepiej wybrać dla dziecka?

Zobacz nasze propozycje prezentów dla dzieci 

 

Do każdego zamówienia na Murrano.pl możesz wybrać

darmową przesyłkę

Pakiet korzyści do każdego zamówienia - sprawdź już teraz! >>> 

Rodzice często kupują swoim pociechom biżuterię, choćby po to, by upamiętnić konkretne chwile i kamienie milowe w jego rozwoju. I chociaż nie zawsze przystrajanie dziecka w złote akcesoria jest wskazane, na pewno po latach tego rodzaju prezenty zaczynają nabierać drugiego życia, kiedy to dorosłe już latorośle odkrywają piękno oraz inne walory niegdyś kupionych przedmiotów. Poniżej postaramy się zastanowić, jaką biżuterię najlepiej wybrać dla naszych najmłodszych.

Podstawowe pytanie: chłopiec czy dziewczynka?

Oczywiście sprawa ma się zupełnie odmiennie w zależności od płci dziecka, bowiem produkty w kategorii kolczyki złote dla dzieci nie do końca będą prezentami odpowiednimi dla chłopców. Dziewczynki są więc w pewien sposób uprzywilejowane, ponieważ to do nich kierowane są wszelkie bransoletki, wisiorki i inne warianty, których choćby przez wzornictwo nie polecalibyśmy chłopcom. Przyszli mężczyźni mogą liczyć jedynie na łańcuszki z wisiorkami – najczęściej związanymi z wiarą chrześcijańską, w której są wychowani. W pewien sposób więc nie musimy martwić się o dobór konkretnych elementów czy pasujących do siebie zestawów – wystarczy dobrać jeden z wielu wzorów wisiorków, wzbogacić go o wysokiej klasy łańcuszek, a na pudełku bądź na medaliku zapisać wygrawerowaną datę, inicjały lub też dedykację.

Dlaczego najczęściej wybieramy złoto i kolczyki?

Sytuacja staje się jednak znacznie bardziej skomplikowana, kiedy obdarowaną osoba jest dziewczynka. W takim wypadku wybór staje się znacznie szerszy i zawiera w sobie nie tylko wspomniane kolczyki, ale także bransoletki, koraliki, wisiorki oraz inne dzieła jubilerskie. Warto jednak podkreślić, że najlepszym kruszcem przy biżuterii dla najmłodszych pozostaje złoto, które znacznie mniej będzie przeszkadzać maluchowi niż chociażby srebro.

Inną kwestią pozostaje naturalnie wzornictwo – w tej materii możemy bowiem spotkać niezliczone ilości wzorów i kolorystyki, a wszystko oddawać będzie charakter oraz zainteresowania naszej pociechy. Z roku na rok jednak coraz większą popularnością i niepodzielną hegemonią wśród innych kategorii cieszą się właśnie kolczyki. Zapewne dlatego, iż najmniej przeszkadzają one dziecku w zabawie i codziennych czynnościach. Nie czekaj więc i już dziś sprawdź naszą ofertę biżuterii dla najmłodszych.

Data publikacji: 14.10.2017

* Pole wymagane