Jak zapakować prezent ślubny?

Wybierasz się na ceremonię zaślubin, lecz nie masz ciekawego pomysłu na zapakowanie prezentu na ślub? Ten artykuł pomoże Ci znaleźć kilka ciekawych rozwiązań, w zależności od rodzaju upominku oraz jego wielkości.

Jak zapakować prezent ślubny?

MAŁE DROBIAZGI

Pierwszym, klasycznym pomysłem jak zapakować niezbyt duże gabarytowo prezenty ślubne jest umieszczenie ich w bezpiecznych kartonikach, które uniemożliwią wszelkie przesuwanie się pakunku. Tak stworzoną bazę możemy dowolnie przyozdabiać w różnorakie gotowe papiery pakowe lub samodzielnie stworzone bazy do opakowania prezentu ślubnego. Najbardziej odpowiednią kolorystyką dla prezentów wręczanych z okazji ślubu będą delikatne pastele, czyli lekki róż, błękit, subtelny brąz. Wzór na papierze nie powinien być również zbyt nachalny, by nie budził wrażenia przerysowania i niestosowności. Jeśli żadne z gotowych rozwiązań dostępnych w sklepach nam nie odpowiada, bez problemu możemy stworzyć własny papier pakowy, gdzie pośród lekkiego wzoru wykleimy go zamkniętymi w kole, uśmiechniętymi twarzami nowożeńców. Dla lepszego, ciekawego kontrastu i uzyskania stylistyki retro, do pastelowych barw możemy zastosować zdjęcia czarno-białe które w efektowny sposób będą wyróżniać się z całości. Pamiętaj, że gdy papier będzie posiadał wiele elementów, przepasająca go wstążka powinna być gładka. Ta zasada działa również w drugą stronę- dla gładkiego papieru możesz dołączyć wzorzystą wstążkę gotową w sklepie, lub przygotować samodzielnie wypisując na niej indywidualną dedykację.

PAKOWANIE WINA

Często stosowaną praktyką przez weselnych gości jest rezygnowanie z określonego prezentu na rzecz podarunku pieniężnego, tak aby młoda para samodzielnie mogła zdecydować co w danym momencie będzie jej potrzebne na starcie we wspólne życie. Takie rozwiązanie jest szczególnie wygodne dla par, które wcześniej ze sobą mieszkały i posiadają one część wyposażenia domowego oraz innych, codziennych akcesoriów. Takie rozwiązanie pozwala na uniknięcie sytuacji, gdzie nowożeńcy po przyjęciu zostają z trzema czajnikami, pięcioma tosterami i kilkoma kompletami zastawy stołowej. Do upominku pieniężnego zazwyczaj wręczane jest wino, lecz ze względu na swój nieregularny kształt może ono sprawiać kłopot z jego estetycznym zapakowaniem. Jak sobie z tym poradzić? Pierwszy kreatywny sposób na zapakowanie weselnego wina to stworzenie własnej etykiety, która zastąpi sklepową, oryginalną etykietę. Może ona przedstawiać zdjęcia nowożeńców lub być zabawnym komentarzem do nowej roli żony i męża. Własna inwencja twórcza z pewnością zostanie doceniona i na długo zapadnie w pamięci obdarzonej pary. Bardziej tradycyjnym sposobem na zapakowanie wina jest dedykowana torebeczka o podłużnym kształcie, która z powodzeniem pomieści wręczony trunek. W sytuacji, gdy wino jest większej pojemności niż standardowa butelka, pamiętaj żeby opakowanie posiadało wzmocnione dno, np. kartonowym zabezpieczeniem aby zniwelować ryzyko uszkodzeń i przypadkowych rozdarć. Jeżeli zależy Ci na eleganckim i zarazem praktycznym charakterze opakowania, możesz pokusić się o drewnianą kasetkę. Zazwyczaj kasetki dedykowane winom posiadają standardowy rozmiar, lecz gdy obawiasz się o niedopasowanie, zawsze możesz przed zakupem spróbować umieścić butelkę w opakowaniu dla swojej pewności. Wieczko możesz ozdobić grawerowaną dedykacją lub samodzielnym malunkiem. Dzięki temu nawet po opróżnieniu jej zawartości, będzie ona przydatną częścią wyposażenia domowego okraszonego miłym sentymentem.

Zobacz nasze propozycje upominków dla Młodej Pary 

 

Do każdego zamówienia na Murrano.pl możesz wybrać

darmową przesyłkę

Pakiet korzyści do każdego zamówienia - sprawdź już teraz! >>>

 

ZAPAKOWANE WSPOMNIENIA

Nie ma nic cenniejszego niż wspólne wspomnienia przypominające o cudownych chwilach, szczególnie gdy posiadacie te momenty uwiecznione na papierze fotograficznym. Wtedy jesteśmy zaledwie o krok od stworzenia unikatowego prezentu ślubnego z duszą. Zbierz wszystkie fotografie, które posiadasz i posegreguj je według dowolnego klucza. Może to być kolejność chronologiczna lub segregacja pod względem wspólnych wycieczek ze znajomymi. Potem wybierz ciekawy album ślubny i umieść w nim wszystkie zdjęcia dopełniając je zabawnymi podpisami lub wzruszającymi dedykacjami. Gdzieniegdzie możesz dopisać także cenne cytaty, szczególnie ważne przy wkraczaniu na nową ścieżkę życia. Bez problemu możesz stworzyć również samodzielnie, własnoręcznie robioną ramkę ozdobioną ulubionymi dodatkami lub stylizowaną na hobby pana młodego lub pani młodej. Taka ozdoba z pewnością będzie dumą salonu nowej rodziny przypominając o serdecznych, ślubnych życzeniach. 

Data publikacji: 10.11.2018

2019-01-08

wyczerpująco i pouczająco- lubię to!

* Pole wymagane