Jak dopasować biżuterię do kształtu twarzy i sylwetki? Z nami znajdziesz biżuterię doskona

Każda kobieta wie jak ważną rolę odgrywają dodatki w stylizacji. Dzięki nim nasz strój staje się spójny i podkreśla wszystkie atuty kobiecej sylwetki, dodatkowo ukrywając przy tym niedoskonałości urody. Mądrze dobrane dodatki potrafią sprawić, że będziemy prezentować się doskonale. Przygotowaliśmy krótki poradnik prawidłowego doboru biżuterii.

Jak dopasować biżuterię do kształtu twarzy i sylwetki? Z nami znajdziesz biżuterię doskona

Biżuterie i strój – spójne czy różne?

Wybierając stylizację na daną okazję zawsze staramy się dopasować dodatki do kreacji. Dlatego już na wstępie warto podkreślić, że biżuteria powinna być spójna z całością ubioru. Zdarzają się jednak stylizacje, w których dodatki biżuteryjne mają za zadanie przełamać całość stylizacji. To jednak wyjątki, w których trzeba zachować duży umiar, by nie przesadzić.

W większości przypadków biżuteria stanowi uzupełnienie ubioru. Dlatego wybierając na wieczorną kolację popularną "małą czarną" dopasujmy do niej delikatne ozdoby. Do takiego stroju wystarczy jedynie srebrny lub złoty łańcuszek i kolczyki. Subtelność to klucz w każdej eleganckiej stylizacji. Stawiając na styl hippi lub boho możemy pokusić się o wyrazistą biżuterię z dużą ilością kolorów lub pójść w naturalne, drewniane dodatki. Każdy gadżet dodawany do stroju musi go uzupełniać, dzięki temu w łatwy sposób uzyskamy spójny wizerunek. Jeśli widzimy, że biżuteria "gryzie się" z naszą kreacją nie ryzykujmy i postawmy na inne rozwiązania. 

Biżuteria podkreśli Twoją urodę

Dodatki biżuteryjne nie zostały stworzone bez celu, ich zadaniem jest podkreślenie atutów kobiecej urody i zmyślne ukrycie wszystkich mankamentów. Dużą rolę w uwydatnianiu kobiecego piękna odgrywają kolczyki i naszyjniki. Dzięki nim możemy zdziałać cuda, a nasza twarz stanie się wyrazista i po prostu piękna. Każda Pani decydująca się na zakup nowej biżuteria powinna dopasować ją do kształtu swojej twarzy. Zasada doboru dodatków biżuteryjnych jest banalnie prosta, nie należy wybierać biżuterii w kształcie naszej twarzy. O co w tym wszystkich chodzi? Dla kobiet o okrągłej twarzy zabronione są wisiorki owalne i okrągłe, a w kolczykach unikajmy elementów w kształcie koła. Dla osób o rysach raczej pociągłych na wzór trójkąta nie wskazane są dodatki geometryczne o ostrych rysach. Panie z buzią trójkątną powinny stawiać raczej na zaokrąglone kształty kolczyków i długie naszyjniki. A co z popularnymi gadżetami na nadgarstek? Bransoletki srebrne i złote pasują każdej kobicie niezależnie od rodzaju urody i postury. Dlatego w sferze bransoletek możemy do woli eksperymentować z modelami z kruszców szlachetnych lub z kolorowego plastikowego tworzywa.

Biżuteria, a sylwetka? Jakie rozwiązania najlepsze?

Dla kobiet o drobnej budowie ciała polecamy subtelne ozdoby o niewielkich rozmiarach. Tutaj doskonale sprawdzą się ażurowe wisiorki, cienkie łańcuszki i kolczyki srebrne, złote w typie wkrętki. Duża biżuteria tak drobną sylwetkę może nadmiernie przytłaczać. Dla Pań o większych kształtach korzystniejsze będą większe dodatki np. wisiory z kamieni szlachetnych i wiszące kolczyki, które wyszczuplają twarz. A co ze wzrostem? Dla osób niskich zakazane są długie naszyjniki, które mogą optycznie odjąć centymetrów. Wysokie kobiety mogą sobie pozwolić na biżuterię sporej wielkości i dowolną długość naszyjników. 

Data publikacji: 14.01.2018

* Pole wymagane