Jak dobrać kolczyki do sukni ślubnej?

Suknia ślubna jest najważniejszym i zarazem kluczowym elementem wyglądu każdej panny młodej. Jednak zasługuje ona na wyjątkowe dodatki podkreślające jej urodę i wydobywające jej styl. Nie wiesz jakie kolczyki wybrać do sukni ślubnej? Dowiesz się czytając ten artykuł.

Jak dobrać kolczyki do sukni ślubnej?

KLASYCZNA PERŁA

Ze względu na swoją subtelną strukturę oraz minimalistyczną formę pasującą w zasadzie do każdej sukni najczęściej wybieraną biżuterią na ten wyjątkowy dzień są kolczyki z perłą. Dopasują się one do każdego fasonu niezależnie od kroju sukni oraz jej koloru- jednym słowem klasyka jest modna zawsze! W tym przypadku nie musisz również martwić się o to, jak tego typu kolczyki zgrają się z Twoją ślubną fryzurą- szczególnie jeżeli wybierzesz drobne kolczyki na praktycznych biglach typu sztyft. Nawet, jeśli zdecydujesz się na kolczyki wiszące z perełką, nie będą one zakłócać harmonii całości i pozostawią wolną rękę z doborem reszty dodatków nie tłumiąc ich, lecz jedynie lekko akcentując.

KRYSZTAŁY DO KRYSZTAŁÓW

W sytuacji, gdy na Twojej wymarzonej sukni ślubnej posiadasz akcenty lekko lśniących kryształków, nic nie stoi na przeszkodzie aby kolczyki ślubne również posiadały taki akcent. W tym przypadku należy jednak pamiętać o zachowaniu odpowiednich proporcji, aby nie sprawić wrażenia przesadności i zaburzenia całości. Tak więc, jeżeli suknia posiada wiele aplikacji tego typu pamiętaj, że nadmierna ilość biżuterii z kryształami nie pomoże, lecz jedynie zaszkodzi. Weź również pod uwagę fakt, że przy każdym zdjęciu wykonanym z lampą błyskową, wszelkie kryształki będą dawały silny połysk. Aby finalnie na każdym zdjęciu nie prezentować się w postaci neonu, dobierz jedynie drobne kolczyki z kryształami, ewentualnie drobny naszyjnik (gdy pozwala na to odpowiednie wycięcie dekoltu). Jeśli posiadasz mniej aplikacji tego typu lub ich śladową ilość, możesz śmiało zdecydować się na przykład na srebrny komplet o lekkiej formie złożonej z drobnych, nie nachalnych kryształków niezaburzających wyglądu całości.

Zobacz nasze propozycje biżuterii na ślub i nie tylko 

 

Do każdego zamówienia na Murrano.pl możesz wybrać

darmową przesyłkę

Pakiet korzyści do każdego zamówienia - sprawdź już teraz! >>> 

MOŻE KOLCZYKI Z KOLOREM?

Rozważasz wybór kolczyków z kolorowym kamieniem lub kryształem, lecz obawiasz się stylowego faux pas? Do takich rozwiązań często wybierane są złote kolczyki ozdobione klasycznym onyksem. Jeśli jednak chcesz zdecydować się na bardziej odważny kolor, zadbaj o to, aby nie zdominował on całości Twojego wyglądu. W tej sytuacji najlepiej, aby barwny kryształ lub kamień nie był zbyt okazały. Na rozległej, białej tkaninie wszystko co założysz będzie mocno kontrastować i ściągać uwagę tylko i wyłącznie na dodatki biżuteryjne. Zwróć również uwagę, aby kolor wybranego kamienia dobrze komponował się z kolorem bukietu ślubnego oraz ewentualnymi kwiatami, które będą wpięte we włosy. Zgrzyt kolorystyczny nie jest mile widziany, szczególnie w tak ważnym dniu, który powinien być idealny!

ZGODNOŚĆ Z INNYMI DODATKAMI

Jeżeli wciąż męczy Cię pytanie jak dobrać kolczyki do sukni ślubnej –pamiętaj, aby kierować się także dopasowaniem do innych dodatków, jakie będziesz miała tego dnia na sobie. Zwróć uwagę nie tylko na wcześniej wspomnianą zgodność kolorystyczną, lecz także odpowiednie dopasowanie pod względem formy i stylistyki. Niewskazane jest mieszanie różnych styli (np. kolczyki ażurowe z perłowym naszyjnikiem lub naszyjnik z barwnym kryształem plus perłowe kolczyki). Pamiętaj, że wszystko musi tworzyć jedną spójną i przede wszystkim harmonijną całość, ponieważ Ty będziesz głównym obiektem zainteresowań całej uroczystości! 

Data publikacji: 11.05.2017

2018-10-15

mam ślub za dwa miesiące i gorączkowo poszukuje wszelkich informacji, trochę mi pomogliście bo miałam mieć i naszyjnik i kolczyki w kryształach sukienka tak samo, przesadziłabym... świadkowa mówiła ale nie słuchałam :/

2017-09-17

idealne kolczyki mi podsunęliście, te z nieskończnością, ważny dla nas symbol...

* Pole wymagane