Jak dbać i czyścić złotą biżuterię?

Biżuteria wykonana ze złota stanowi piękna ozdobę i doskonały dodatek do wielu stylizacji. Niestety elementy zrobione z tego kruszcu szlachetnego z upływem czasu tracą piękny kolor i zaczynają się niszczyć. Jak zapobiec temu niepokojącemu procesowi? Jak dbać systematycznie o złotą biżuterię i cieszyć się jej niepowtarzalnym wyglądem przez długi czas?

Jak dbać i czyścić złotą biżuterię?

Poznaj triki i ciesz się pięknem złota

Złoty łańcuszek, pierścionek, wisiorek – która z Pań w swojej szkatułce nie znajdzie takich pięknych gadżetów biżuteryjnych? Złoto jest niezwykle popularnym kruszcem szlachetnym wręczanym często jako ekskluzywny prezent z różnych okazji. Wielu z nas uważa złoto za metal, który nigdy się nie niszczy. Jest to błędny sposób myślenia, gdyż kruszec ten pod wpływem czasu i innych niekorzystnych czynników traci swój wyjątkowy kolor pokrywając się mało estetycznym nalotem. Skąd ten specyficzny kolor? To dwutlenek węgla występujący w powietrzu działa tak niekorzystnie na naszą złotą biżuterię. W skrajnych przypadkach kruszec może przybrać barwę zielonkawą, a nawet czarną! Nie należy jednak załamywać rąk. Proces pokrywania się złota brzydkim nalotem jest odwracalny. Dzięki odpowiednim czynnościom pielęgnacyjnym możemy zapomnieć o nalocie.

Czyszczenie złotej biżuterii – poznaj kilka cennych trików

Proces czyszczenia złotej biżuterii warto rozpocząć od zdjęcia brzydkiego nalotu. Jak to uczynić? Wystarczy szklane naczynie wyłożyć folią aluminiową, następnie wypełnić pojemnik przegotowaną wodą i dodać 4-5 łyżeczek soli kuchennej. Kolejnym krokiem jest usunięcie tłuszczu za pomocą wody z mydłem. Oczyszczone dodatki wkładamy do naczynia z solą na ok. 4 godziny. Pamiętajmy jednak, by w pojemniku nie znajdowało się zbyt wiele przedmiotów, gdyż ich duża ilość obniża skuteczność procesu. Innym dobrym sposobem czyszczenia biżuterii jest użycie pasty do zębów bez mikrogranulek. Nie jest to jednak zabieg, który powinniśmy wykonywać zbyt często, gdyż może odbijać piętno na wyglądzie naszej biżuterii. Wiele osób do czyszczenia złota używa też wódki, wkładając przedmioty do niej na 12 h możemy również pozbyć się brzydkiego nalotu.

 

Odwiedź również nasz sklep z biżuterią i upominkami Murrano.pl 

 

Do każdego zamówienia na Murrano.pl możesz wybrać

darmowa przesyłkę 

Pakiet korzyści do każdego zamówienia - sprawdź już teraz! >>>

Kluczem do sukcesu jest zawsze regularność

Piękny wygląd złotej biżuterii zależy od naszej regularności w czyszczeniu. Warto raz w miesiącu za pomocą wódki przecierać złote dodatki. W sprzedaży znajdziemy też miękkie szmatki, które doskonale sprawdzą się do polerowania. Oczywiście możemy pokusić się o zakup specjalnego środka do czyszczenia biżuterii złotej. Regularność jest gwarancją pięknego wyglądu złota przez długi czas. Stosując się do tych kilku zasad mamy pewność, że otrzymując złoty krzyżyk na komunię i dbając o niego odpowiednio będzie cieszyć się jego wyglądem przez większość naszego życia.  

Data publikacji: 25.12.2017

2018-08-15

Posiadam srebrną zawieszkę z http://estore-pl.pandora.net/pl_PL/naszyjniki/ i do końca nie wiem jak mogę czyścić srebrne damskie naszyjniki, aby ich nie zarysować?

* Pole wymagane