Fajne prezenty dla dzieci

Przy dzisiejszym natłoku najróżniejszych zabawek, o których jeszcze kilkanaście lat temu nie śmieliśmy marzyć, nie trudno kupić prezent dla dziecka. Jednak nie sztuką jest kupić cokolwiek, lecz uczynić prezent wyjątkowym i pożytecznym zarazem. Pożyteczność zazwyczaj kojarzy się dziecku z nauką albo niezbyt ekscytującymi pracami domowymi, na które najczęściej nie ma ono ochoty.

Fajne prezenty dla dzieci

MĄDRE NIE ZNACZY NUDNE

Pożyteczność zazwyczaj kojarzy się dziecku z nauką albo niezbyt ekscytującymi pracami domowymi, na które najczęściej nie ma ono ochoty. Prezent należy wybierać więc w taki sposób, aby „przemycić” w nim zarówno dobrą zabawę jak także wartość rozwijającą intelektualnie, lub wspomagającą samodzielny i kreatywny sposób działania. Zadanie nie wydaje się łatwe, lecz postarajmy przyjrzeć mu się wspólnie. Zaszczepienie w dziecku ciekawości świata i dociekliwości zazwyczaj nie jest konieczne. Małe szkraby często interesują się każdą napotkaną przez siebie rzeczą, której do tej pory nie znają. Naszym zadaniem więc jest przede wszystkim odpowiadanie z cierpliwością na „bombardowanie” pytaniami, nawet jeśli brakuje nam cierpliwości po pełnym wyzwań, męczącym dniu. Kiedy jednak naprawdę nie mamy siły lub nie pozwala nam na to czas, jak sprytnie „zrzucić” większość pytań na pomysłowy prezent? Z pomocą w tym wypadku przyjdą nam interaktywne zabawki, odpowiednio reagujące na wszystkie komendy zadane przez dziecko. Większość z nich jest intuicyjna w obsłudze, więc nie musimy się martwić, że nasz maluszek nie poradzi sobie z jego obsługą. Poza tym każdy z nas dostrzega, że każde kolejne pokolenie jest coraz lepiej zaznajomione z nowinkami technologicznymi, więc może najwyższy czas wykorzystać ten fakt na swoją i dziecka korzyść?

DLA WSPÓLNEGO SPĘDZANIA CZASU

Jesteśmy coraz bardziej zapracowani- to fakt. Brakuje nam czasu na wspólne dyskutowanie o minionym dniu, czasem nawet nie mamy kiedy wyjść na wspólny spacer. W codziennej krzątaninie powstaje coraz większa wyrwa, której załatanie jest możliwe jedynie poprzez wzmacnianie rodzinnych więzi. Jak miałyby pomóc w tym fajne prezenty dla dzieci? Nic prostszego! Sprezentujmy coś dla siebie i dziecka jednocześnie. Nie ma nic bardziej relaksującego niż wspólne, powolne niedziele przy układaniu puzzlowych pejzaży. Co prawda zajęcie jest bardzo czasochłonne, lecz przecież niedziela jest po to, aby nigdzie się nie spieszyć i spędzić ją w gronie najbliższych osób. Po tak spędzonym popołudniu powstanie niezwykła pamiątka w postaci ułożonego obrazka, którą potem z dumą możemy powiesić na ścianie i zerkać na nią przelotem każdego dnia. Będzie ona przypominała o tym, że jeśli nawet w dni powszednie mamy dla siebie zbyt mało czasu, to jednak mamy ten czas w tygodniu, poświęcony w pełni sobie nawzajem.

Zobacz nasze propozycje spersonalizowanych upominków dla dzieci 

 

Do każdego zamówienia na Murrano.pl możesz wybrać

darmową przesyłkę

Pakiet korzyści do każdego zamówienia - sprawdź już teraz! >>> 

COŚ NIETYPOWEGO...

Od czasu do czasu warto pomyśleć nad fajnym prezentem dla dziecka w niematerialnej formie. Może to być wspólny wypad do wesołego miasteczka czy górska wycieczka. Pamiętajmy, że czas nie powinien być wypełniony po brzegi nauką a w wolnych chwilach- grami komputerowymi. We wszystkim należy znaleźć umiar i złoty środek. Radosny wypoczynek na powietrzu to dla dzisiejszych pokoleń „towar deficytowy”, ponieważ dziecko widzi atrakcyjniejszą formę rozrywki przed komputerem. Zadaniem rodzica jest sprezentować mu niesłychanie aktywny i zajmujący wypoczynek, kojarzący się również z zabawą i dobrym humorem. Formę takiej rozrywki można dopasować również do obecnych zainteresowań dziecka. Dla malucha interesującego się historią szalenie atrakcyjna okaże się wycieczka do parku dinozaurów, gdzie pozna od A do Z wszelkie relikty przeszłości, a dla dziewczynki lubującej się w pachnących kwiatach- wizyta w parku florystycznym. Fajny prezent dla dziecka to nie tylko drogocenne pakunki czy komputerowe gry- pamiętajmy o tym, gdy za kolejnym razem będzie nam krążył po głowie sprawdzony, szablonowy prezent niewymagający wysiłku. Czas zatem uruchomić dziecięcą fantazję by rozbudzić w dziecku pokłady kreatywności  i uśpioną chęć poznawania świata.

Data publikacji: 26.07.2017

2018-11-25

Polecam serdecznie ten tekst, bo jest naszpikowany naprawde fajnymi radami :)

Sztućce są bombowym pomysłem! Strasznie mi przypadły do gustu. Polecam!

2018-04-11

Fajne pomysły, polecam serdecznie!

2018-04-11

Artykuł bardzo zachęcający :) z pewnością skuszę się na zaprezentowane to pomysły na prezenty

2018-03-22

Zgadzam się, prezent musi być mądry, co nie jest jednoznaczne z tym, że jest on nudny, absolutnie! Fajny artykulik :)

2017-11-22

Zgadzam się jak najbardziej. Mądre prezenty, jeśli są przemyslane nigdy się nie nudza

2017-10-09

Sztućce dla dziecka macie w swojej ofercie rewelacyjne. Kupiłam już dwa kompleciki na zapas :)

2017-09-24

Polecam artykuł. Pomocne rady.

2017-09-08

Przejrzałam sobie oferty Biblii oferowanych przez murrano i wyglądają bardzo zachęcająco :)

2017-08-28

Zgadzam się :-) Polecam serdecznie. Czekam już na kolejne porady :)

* Pole wymagane