brak produktów0 zł

Wieczne pióro, wiecznie młode - jak dbać o wieczne pióro?

Użytkownicy wiecznych piór nie raz zadają sobie pytanie, jak właściwie o nie dbać? Tak by służyły przez długi czas. Ba …  jak z każdą rzeczą, z wiecznym piórem obchodzić się trzeba po prostu umieć, a żeby się tej sztuki nauczyć należy być posiadaczem tego uroczego, eleganckiego wynalazku.

Jakie pióro najlepiej kupić ?

Na rynku dostępnych jest wiele imitacji wiecznego pióra, długopisów cienko piszących, jednorazówek. Zakup takich akcesoriów piśmienniczych jest zupełnie nieopłacalny i krótkotrwały. Psują się, pękają, brzydko piszą, dlatego warto rozejrzeć się za porządnym, renomowanej klasy wiecznym piórem. Elegancko zapakowanym, świetnym atrybutem biznesmena, studenta, czy księgowej. Pióra Parker to wieloletnia tradycja i świetna jakość. Są symbolem doskonałości, a przede wszystkim niezawodności. Kojarzone są z luksusem i ekskluzywnością. W sklepie Murrano przedstawiamy bogatą ofertę piór Parker, również w zestawach z długopisami tejże marki. Uświetnić zakup takiego artykułu do pisania możemy również dodając grawerunek. Dzięki temu nasz piśmienniczy przedmiot, stanie się unikalny. Pióro Parker sprawdzi się również jako elegancki prezent właściwie na każdą okazję, a osoba której go ofiarujemy, poczuje się wyjątkowa i doceniona. Aby wieczne pióro Parker służyło nam długo musimy nauczyć się z nim odpowiednio delikatnie i z szacunkiem obchodzić. Oto krótka instrukcja użytkowania.

 

 

Delikatne mycie, czy szorowanie?

Otóż, aby odpowiedzieć na to pytanie zapoznamy Was krótko z procesem składania wiecznego pióra i jego budową. Stalówka pióra wiecznego w procesie produkcji jest zabezpieczana warstewką oleju. Natłuszcza się ją również w dalszych krokach jej wykonania, czyli przy wycinaniu, tłoczeniu, wybijaniu wzoru czy nacinaniu skrzydełek. Po ukończeniu prac stalówkę myje się, jednak nie wszystkie zabrudzenia produkcyjne mogą zostać usunięte. Rozpisywanie pióra na sucho może zakończyć się niepowodzeniem. Szorując suchą, pozbawioną atramentu stalówką po papierze, zapychamy celulozą przestrzeń między skrzydełkami stalówki. Pióro należy zawsze przed użytkowaniem dokładnie odtłuścić. Wystarczy do tego szklanka z ciepłą wodą i kropelką płynu do zmywania naczyń. Kilka chwil moczymy sekcję pióra (część pióra, w której osadzona jest stalówka wraz ze spływakiem)w tym płynie, a następnie dokładnie płuczemy czyszczoną część. Czasami jednak w nowych piórach może dojść do przerwania dopływu atramentu, zaburzenia jego przepływu. W tym przypadku możliwe jest, że jakiś paproszek zaplątał się w fazie składania pióra. Aby usunąć taki niechciany element trzeba przepłukać intensywnym ciśnieniem wody sekcję pióra przykładając strumień wody od tej strony, gdzie zakładamy naboje lub konwerter. Dbajmy więc o wieczne pióra najlepiej jak umiemy, ale kupujmy tylko oryginalne, renomowane produkty, najlepiej w zaufanym sklepie, jak Murrano.

Opinie o Wieczne pióro, wiecznie młode - jak dbać o wieczne pióro?

średnia ocena: ze wszystkich opinii
Zapraszamy do dodania opinii na temat naszych produktów:
Generowano: 0,031
Ładowanie...